Časté otázky

Aká je dodacia doba?

 • Dodacia doba je maximálne 10 pracovných dní od definitívneho schválenia náhľadov. V prípade voľby ,,Úhrada vopred“ maximálne 10 pracovných dní od pripísania úhrady na náš účet.

Ako uhradím objednávku?

 • Faktúru na úhradu Vám zašleme po definitívnom schválení náhľadov. V nej nájdete všetky údaje potrebné pre úhradu vašej objednávky. Máte možnosť skontrolovať svoje dodacie údaje.

Uvidím vzhľad oznámení pred tlačou?

 • Vždy zasielame náhľady na kontrolu a odsúhlasenie. Svadobné oznámenia a svadobné tlačoviny tlačíme až po vašom definitívnom schválení. Preto si kontrolujte mail, aby ste mohli hneď zareagovať na zaslanie náhľadu na kontrolu a schválenie pred tlačou. Náhľad, ktorý Vám zašleme, bude s Vašimi údajmi – s Vašimi menami, textom, miestom a časom sobáša. Náhľad dôkladne skontrolujte – text po obsahovej i gramatickej stránke. Za chyby nájdené po odsúhlasení a po vytlačení nezodpovedáme. Po definitívnom schválení oznámenia posúvame oznámenie hneď do tlače a ďalšie úpravy už nie sú možné.

Je pozvánka v cene oznámenia?

 • Nie, pozvánka nie je v cene oznámenia. Objednáva sa zvlášť. Nie každý zasiela oznámenie len pozvaným hosťom, a preto nepotrebuje rovnaký počet oznámení a pozvánok. Zbytočne by teda platil za tlačoviny, ktoré nevyužije. Každú z tlačovín si môžete objednať v množstve, v akom potrebujete.

Je obálka v cene oznámenia?

 • Nie, obálka nie je v cene oznámenia. Rovnako, ako pri pozvánkach, nie každý potrebuje obálky. Prípadne si chce kúpiť ozdobnejšie alebo farebné obálky. U nás si môžete objednať klasické biele obálky.

Môžem si objednať oznámenia a pozvánky teraz a ostatné tlačoviny neskôr?

 • Samozrejme. Vyhotovenie tlačovín si môžete rozdeliť do viacerých objednávok – dvoch, troch… Menovky, menu, etikety či čísla stolov si môžete objednať až budete mať uzatvorený zoznam hostí alebo odsúhlasené počty stolov, zostavené menu. Stále je ale nutné myslieť, že je potrebné mať dostatok času na prípravu náhľadov, ich kontrolu a na odsúhlasenie objednávky. Najlepšie je objednávať najneskôr dva týždne pred termínom svadby.

Chceme aj ostatné tlačoviny v rovnakom štýle. Ako si ich môžeme objednať?

 • Ak si chcete objednať v rovnakom štýle ako svadobné oznámenie pozvánky k svadobnému stolu, menovky, magnety alebo srdiečkové etikety, môžete využiť niekoľko preklikov v popise oznámenia. Môžete tiež kliknúť na kód oznámenia vpravo pod objednávkovým formulárom (napr. Grafika: … SV901…) a otvorí sa Vám ponuka s tlačovinami vo Vašom štýle. Tiež môžete zrolovať na stránke s oznámením nižšie, kde nájdete tlačoviny v rovnakom grafickom štýle a kliknúť na potrebné. A napokon môžete kód oznámenia (napr. SO2103 alebo SV901) zadať do lupy na vyhľadávanie.
 • Pri objednávaní ostatných tlačovín, zasadací poriadok, čísla stolov, rôzne odkazy či popisy, využite výber v menu – SVADOBNÉ TLAČOVINY.  Nájdite si potrebné tlačoviny vo Vašom formáte a rozmere. Štýl, v akom chcete svadobné tlačoviny pripraviť (napr. SO2103 alebo SV901), vpíšte do poznámky alebo do kolonky Vzor (štýl Vášho oznámenia) .

Chceli by sme určitý vzor oznámenia, ale radi by sme ho mali v inej farbe. Je možná zmena farby?

 • Grafické úpravy, ako zmena farby alebo jednotlivých prvkov grafiky, sú do určitej miery možné – záleží však od typu oznámenia a požadovanej úpravy. Tieto úpravy sú spoplatnené podľa ich náročnosti, minimálne však 5,-€. Je to jednorazový poplatok a upravená farebnosť alebo grafika môže byť následne použitá aj na ostatné Vami objednávané tlačoviny (pozvánky, menovky, menu…)

Chceli by sme iné písmo na menovky alebo na svadobné oznámenie. Je to možné? 

 • Zmena textu, vrátane zmeny farby písma je v cene oznámenia. Záujem o zmenu písma píšte do poznámky pri vytváraní objednávky. Napíšte aj o aký typ písma máte záujem, ak viete názov vami zvoleného typu písma (môžete si ho skúsiť nájsť napr. vo worde). Celková zmena fontu písma sa posudzuje ako grafická úprava, keďže musí byť prispôsobená konkrétnemu oznámeniu (prípadne je nutné Vami preferované písmo vyhľadať, či zakúpiť) a je spoplatnené podľa náročnosti.

Chceme menovky bez vypísaných mien. Alebo chceme k menovkám s vypísanými menami aj niekoľko do rezervy bez mien. Je to možné?

 • Áno, bez problémov. Ak k objednávke menoviek nepriložíte zoznam mien, vytlačíme Vám ich vo vašom štýle bez mien. Ak chcete len niekoľko menoviek bez mien, stačí do zoznamu pripísať koľko kusov má byť nevypísaných.
Ak je pozadie na oznámení farebné (hnedé, zelené, modré…) bude aj zadná strana oznámenia farebná?
 • Nie. Grafika je vytlačená na prednej, hlavnej strane. Zadná strana zostáva biela. Tlačoviny sú primárne tlačené jednostranne, ak z popisu konkrétnej tlačoviny priamo nevyplýva, že je potlačená obojstranne. V takomto prípade zasielame náhľad oboch strán tlačoviny. Netlačíme ani na farebné, ani na kraftové (rustikálne, recyklované…) papiere. Na obojstrannej potlači svadobných tlačovín sa môžeme dohodnúť, ak o takú tlač vyslovene prejavíte záujem. V takom prípade sa mení cena oznámenia a ide o personalizovanú objednávku. Následne Vám zašleme náhľady oboch strán objednávaných tlačovín.

Nenašli sme typ tlačovín alebo rozmer, aký by sme potrebovali. Je možné pripraviť aj iné tlačoviny, ako sú na stránke?

 • Ak máte záujem o rozmer tlačovín, ktorý nie je v ponuke alebo hľadáte tlačoviny, aké na stránke nie sú – napíšte nám. Následne sa dohodneme na možnosti ich prípravy.

V čase od 04.07.2024 do 10.07.2024 máme krátku dovolenku. Objednávky, ktoré prídu po 03.07.2024, budeme vybavovať po návrate. Prajeme vám krásne letné dni.